X
دلیل ضد آب بودن کاغذ سنگی چیست؟
مدیر سایت
/ دسته ها: کاغذ سنگی

دلیل ضد آب بودن کاغذ سنگی چیست؟

بطوریکه میتوان کاغذ سنگی را در یک ظرف آب فرو برده و سپس در معرض سایش قرار داد و شاهد نتیجه ای بی سابقه در دنیای محصولات کاغذی بود. زیرا نه تنها بافت کاغذ آسیبی نمیبیند، بلکه ذره ای از مرکب موجود بر روی آن نیز پخش یا پاک نمیشود.

کاغذ سنگی ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که از مهمترین آنها ضد آب بودن آن است. شاید بپرسید دلیل ضد آب بودن این کاغذ چیست درصورتی که سایر کاغذها از مجاورت با آب آسیب میبینند؟
کاغذ سنگی (stone paper) یک کاغذ معدنی است و از باقی مانده های سنگ آهک تولید میشود که شخصیتی متفاوت از سایر کاغذ هایی که تا کنون دیده ایم دارد. بطوریکه از آن به عنوان انقلابی بزرگ در صنعت کاغذ سازی جهان یاد میشود.

این کاغذ شگفت انگیز حتی پس از اینکه بر روی آن چاپ انجام و یا متنی نگاشته شود نیز، کاملا ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت است. بطوریکه میتوان کاغذ سنگی را در یک ظرف آب فرو برده و سپس در معرض سایش قرار داد و شاهد نتیجه ای بی سابقه در دنیای محصولات کاغذی بود. زیرا نه تنها بافت کاغذ آسیبی نمیبیند، بلکه ذره ای از مرکب موجود بر روی آن نیز پخش یا پاک نمیشود.

اما چرا کاغذ سنگی کاملا ضد آب است؟

دلیل این امر را بایستی در نوع مواد اولیه و درصد ترکیب آنها یافت. این کاغذ از موادی به نام کربنات کلسیم و پلیمری به نام پلی اتیلن به همراه درصد های ناچیزی مواد افزودنی دیگر تشکیل میشود.

عمده ترین دلیل ضد آب بودن آن وجود ماده پلی اتیلن است. این پلیمر غیر سمی در صنایع مختلفی همچون نایلکس، بسته بندی، چاپ و… به کار میرود که موجب کاهش نفوذ پذیری در مقابل آب و رطوبت میشود.

از آنجایی که این ماده در اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کاغذ سنگی وجود دارد، این کاغذ هیچگونه ماده خارجی همچون آب، روغن و حتی ذرات گرد و غبار را از عرض خود عبور نمیدهد و در اصطلاح ضد آب است و قطرات آب روی بافت آن باقی میمانند.

مطلب قبلی کاغذ سنگی دارای بافتی نرم و یکنواخت
مطلب بعدی پخش اخبار سراسری
Print
938 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
درباره ما

کاغذ سنگ نسل جدیدی از کاغذ است که ماده اولیه آن پودر سنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ است. از خواص آن ضد آب بودن ، مقاومت در برابر پارگی، جلوه ی جادویی رنگها بر روی آن و در نهایت برگشت پذیری آن به خاک طی دوره بازیافت کوتاه مدت عنوان می گردد.

تلفن ثابت (1) : 1934-3333-045
تلفن ثابت (2) : 1608-3333-045
دفتر تهران : 2661-8608-021
ایمیل : info@kiakosar.com

ادامه

آخرین مقاله

13

دی

2021

جلسه در دفتر نایب رییس مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل بانک ملی ایران

جلسه در دفتر نایب رییس مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر نیکزاد و اقای دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران

نویسنده: مدیر سایت

جلسه رفع موانع تولید در حمایت از شعارملی رهبر معظم در راستای جهش تولید در دفتر مقام معزز جناب آقای دکتر نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل با حضور دکتر حسین زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران به همراه نماینده محترم پارلمانی بانک ملی ایران و رئیس هیئت مدیره شرکت آرتا کیا کوثر سهامی خاص به همراه مشاوران ارشد طرح در مورخه 16/10/9

نظرات (0)
تعداد نمایش ها (135)
رتبه مطلب: 4/0
ادامه مطلب

دسته ها: کاغذ سنگی

کلمات کلیدی:

موقعیت ما
دی ان ان